Vítejte na naší stránce hudební skupiny Pexeso. Nejprve bychom Vás rádi srdečně pozdravili a vyjádřili radost z toho, že jste si otevřeli naše stránky, ať už z vlastní vůle či na doporučení. Nyní bychom Vám rádi představili naši skupinu a podělili se o něco málo ze začátků naší společné cesty.

Před několika lety jsme se, jako mladí, energičtí a s trochou více rozumu, setkali na jedné akci. Byla to okamžitá jiskra, když jsme si sedli k sobě, začali si povídat a sdílet své zkušenosti z muzikantského života. Já jsem se dozvěděl o Evžovi, který působil v kapelách jako Proxima, Folklet, Paragon, The Principals, Imperium, Kraken, Trpaslíci. Sám jsem se představil jako zpívající číšník "doktor" z Kanadské pivnice ve Zlíně a hostoval jsem ve skupinách, například u Martina Motýla (nyní Motýl Band) a skupině Prinz.

Po příjemném večeru jsme si vyměnili kontakty a hned následující den jsme spolu začali telefonovat. Do týdne jsme se setkali na první zkoušce a vytvořili jsme jádro skupiny, nazvaného "Evži a Mirdy". Rozhodli jsme se, že vytvoříme repertoár, který bude oslovovat široké spektrum posluchačů. Rozmanitý repertoár zahrnoval rock, pop, country, lidové písně a další. Snažili jsme se, aby naše hudba oslovila všechny věkové kategorie.

Při hledání způsobu, jak vytvořit originální hudební podklady, jsme se rozhodli jít cestou živé hudby. Spolupracovali jsme s kamarády z různých kapel, včetně Martina Motýla, Petra Martínka, Pavla Březiny a Radima Daňka. Společně jsme nahráli živé podklady, které přinesly nový rozměr našim vystoupením.

Přestože jsme byli nadšení ze své hudby, stále jsme neměli vhodný název pro skupinu. Naštěstí nám přišel na pomoc Jarda Tůma, který navrhl název "Pexeso". Název se nám zalíbil pro jeho zvuk a snadnou zapamatovatelnost.

Po několika letech jsme se rozhodli rozšířit naše duo o zpěvačku a po několika výměnách jsme našli Kristýnu Svobodovou. Kristýna je studentkou konzervatoře Jaroslava Ježka, má bohaté zkušenosti v kapelách jako Spirit(s)Days a Mollgoth a je talentovanou herečkou v muzikálech.

Snažíme se, aby naše vystoupení bylo nejen zábavné, ale i respektující, poutavé a plné nadšení. Těšíme se na setkání s vámi při různých příležitostech, ať už jde o oslavu, firemní večírek, svatbu nebo jinou událost. Budeme se snažit, abyste si odnesli nejlepší vzpomínky na ten daný den.

Mějte se krásně a těšíme se na setkání s vámi s naší skupinou Pexeso.

 

Aparatura

Evžen: Kytara Fender Stratocaster, rok výroby 1973, efekt AVID Eleven, kombo Hughes & Kettner, mikrofon GLXD24E/Beta58.

Mirda: Klávesy Roland FX-D, mikrofon Sennheiser EW100.

Mix: Mixážní pult Soundcraft Ui12, reproduktor Yamaha DXR 15, Yamaha DSR 118W, DB Technologies Opera 12.

Světla: American Audio, Duratruss DT 23-200, Rotační hlava D.E.light.

Standa Hložek a Pexeso